Існуючі методи доставки інформації про затори можна звести всього до трьох способів.
1. Через інтернет. Для прийому пробок необхідно наявність в приймальному пристрої (навігаторі або смартфоні) sim-карти з включеною функцією передачі даних через інтернет. Плата за інформацію про затори не стягується, на відміну від інтернет-трафіку, який сплачується згідно з тарифами оператора зв'язку. Програм відображення пробок на карті безліч. Даний вид прийому пробок є самим інформативним.
2. На радіо або навігатор Garmin через канал автодорожніх текстових повідомлень TMC за допомогою радіохвиль FM-діапазону. Передача інформації про пробки відбувається через радіохвилі і не залежить від підключення до Інтернету і відтак є безкоштовним.
3. За цифрового формату радіомовлення. В Україні поки немає кінцевого регулятивного рішення. Нацрада неодноразово розглядала питання впровадження цифрових стандартів радіомовлення в Україні, зокрема, в одному з листів до Держкомтелерадіо регуляторний орган у сфері телерадіомовлення підтримав модернізацію радіомереж і переведення їх на цифрові стандарти (DRM / DRM +, Т-DAB). При цьому стандарт DRM є найбільш оптимальним варіантом для впровадження в СХ-діапазоні, на що було додатково вказано.
Але що каже передовий досвід? У Європі, наприклад, домінує FM-мовлення і, судячи з тенденцій, буде таким ще довгий-довгий час. Прогресивні європейці давно переконалися, що цифра форматів DAB і DAB + поки не несе якісних змін крім відчутного збільшення витрат. Навіть ті потужні радіостанції, які можуть собі дозволити вкласти мільйони в цифру, не збираються відмовлятися від аналогового формату, за рахунок цифрового радіо лише розширюючи свій діапазон охоплення.
Але деякі зміни в Європі все-таки відбуваються. Днями Mediamobile оголосила про початок цифрового радіомовлення в пілотному режимі даних про пробки на дорогах Польщі. В даний час послуги транслюються в прямому ефірі в містах Варшаві та Кельце на Польському радіо у співпраці з двома національними операторами мережі мовлення: Emitel і Info-TV-оператор.
При цьому Mediamobile надає дані дорожньої ситуації для автомобілістів на FM-радіо у Франції, Швеції, Фінляндії, Норвегії та Польщі, під брендом V-Traffic. Компанія є дочірньою компанією TDF.
На відміну від аналогових радіо, цифрова радіотехнологія DAB + дозволяє транслювати інноваційні мультимедійні дані. Mediamobile використовує цю можливість для створення нових послуг відображення пробок, які можуть бути отримані автомобілістами різними способами: текст, зображення, карти і голос.
Трансляції Mediamobile використовують протокол TPEG:
- Сповіщення (TEC) для дорожніх подій, таких як аварії, затори та дорожні роботи
- Інформація про дорожній рух (TFP). При інтеграції в автомобільне навігаційне обладнання, ця динамічна інформація дозволяє навігаційній системі розрахувати оптимальний маршрут на основі фактичних заторів
Mediamobile також планує в майбутньому транслювати прогноз погоди, ціни на паливо, дані про парковках та інформацію про громадський транспорт.
Mediamobile вже є провайдером даних про затори V-Traffic у Польщі через RDS-TMC (FM мережі) з 2010 року для PND брендів, таких як Toyota, Volvo, Mio, Garmin і Беккер.